Cornelius JANSEN

Lot 91
Estimation :
3000 - 4000 EUR
Résultat : 1 202EUR
Cornelius JANSEN
Commentarium in suam concordiam ac totam historiam evangelicam [...]. Lyon, Pierre Landry, 1607. IDEM. Pentateuchus, sive Commentarius in quinque libros Moysis. Paris, Jean Jost, 1649. IDEM. Tetrateuchus, sive Commentarius in sancta Iesu Christi Evangelia. Paris, Sébastien Martin, 1667. IDEM. Tetrateuchus, sive Commentarius in sancta Iesu Christi Evangelia. Lyon, J. Grégoire et P. Valfray, 1676. IDEM. Pentateuchus, sive Commentarius in quinque libros Moysis, Paris, Jean Du Puis, 1677. IDEM. Tetrateuchus, sive Commentarius in sancta Jesu Christi Evangelia. Editio nova accuratior [...]. Lyon, Pierre Valfray, 1730. IDEM. Tetrateuchus, sive Commentarius in sancta Jesu Christi Evangelia. Editio nova accuratior [...]. Lyon, Pierre Valfray, 1730. Dominico VIVA, s.j. Damnatae theses ab Alexandro VII, Innocentio XI, et Alexandro VIII, necnon Jansenii ad theologicam trutinam revocatae juxta pondus sanctuarii. Editio altera [...]. Auctore P. Dominico Viva societatis Jesu [...]. Padoue, J. Manfrè, 1709. Huit volumes in-folio, in-4° et in 8°, veau, dos orné. Joints, nombreux autres volumes sur le jansénisme, XVIIe-XVIIIe siècles. Ensemble, quarante-cinq volumes.
Mes ordres d'achat