[VARGAS (François)]

Lot 110
Estimation :
200 - 250 EUR
[VARGAS (François)]
Francisci Vargas, Catholicæ maiestatis rervm statvs a consiliis, & eiusdem apud sanctiss. D. N. Pivm IIII oratoris, De Episcoporum iurisdictione, et pontificis max. auctoritate responsvm. Rome, Apud Paulum Manutium Aldi, 1563. In-8° (145 x 197 mm), demi-basane, dos lisse orné (reliure du XIXe s.). 88 ff. signés A-Y4. Accident restauré avec manque au coin de pied de la page de titre; quelques rousseurs ou ff. roussis. Brunet, V, 1088; Renouard, Annales de l'imprimerie des Alde, 1825, II, 30.
Mes ordres d'achat