Pierre - Jules MENE (1810 - 1879) - Lot 80

Lot 80
Estimation :
450 - 650 EUR
Result : 500EUR
Pierre - Jules MENE (1810 - 1879) Group of two deer at rest. Bronze with brown patina. Cast by the workshop between 1850 and 1879. Rare model. H.: 9 cm, L.: 16.5 cm